KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13392246
nr 1339 2246
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Signerad, numrerad PT I/V, daterad 1981, del av svit, oramade lösa blad, etsning + handkolorering, bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 19:42:07
3/8 14:02:57
1.000 kr
3/8 19:07:11
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund